Zastanawiasz się, w jaki sposób podróżować po Polsce? Cóż, obecnie, istnieje wiele świetnych rozwiązań, które w niedługim czasie pozwolą Ci przejechać Polskę na trasie północ-południe lub wschód-zachód. Ponieważ Polska to teraz bardzo dobrze skomunikowany kraj, z poruszaniem się po niej za pomocą komunikacji publicznej nie ma najmniejszego problemu!

Zacznijmy od kolei. Tak, mowa tu o słynnym PKP, czyli Polskich Kolejach Państwowych. Do tej pory znane głównie ze spóźniania i ekstremalnie długiej jazdy, w XXI wieku PKP zdecydowanie poprawiło swoje usługi! Szczególnie na trasach „na wskroś Polski”, takich jak Wrocław-Warszawa czy Kraków-Gdańsk.

Na tych trasach bowiem jeżdżą pociągi ekspresowe, a sama przejażdżka trwa nie więcej niż 5 godzin! Stanowi to niezwykle dobry wynik, ponieważ dla przykładu trasa: Kraków-Gdańsk to aż 600 km! Nie tylko przejażdżka ta będzie niezwykle krótka (a na pewno krótsza, niż ta sama trasa pokonywana autem), ale odbędzie się również w komfortowych warunkach. Wszystko to dlatego, że trasę tą obsługują nowoczesne, ekspresowe pociągi Pendolino.

Kolejnym sposobem na podróżowanie po Polsce są nowoczesne autobusy FlixBus. FlixBus to niemiecki przewoźnik oferujący swoje usługi na całym świecie. W Polsce jest to jeden z ulubionych środków transportu studentów. Cena z pewnością gra tu dużą rolę, ponieważ FlixBus oferuje przejazdy już od 1 zł! Tak, takie ceny naprawdę się zdarzają, ale trzeba na nie odpowiednio „polować”.

Najlepiej subskrybować newsletter wysyłany przez FlixBusa, gdzie co jakiś czas informują o kolejnej puli zaskakująco tanich biletów. Podróże FlixBusami są komfortowe, a siatka połączeń tego przewoźnika jest bardzo gęsta. Same autokary, które obsługują wszystkie trasy, są nowoczesne i komfortowe. Nic dziwnego, że obok PKP, FlixBusy to najczęściej wybierany środek transportu.

Oprócz wspomnianych przez nas dwóch najpopularniejszych środkach transportu, czyli FlixBusach i PKP, w Polsce działają oczywiście małe, lokalne firmy przewozowe, które obsługują małe busiki, a czasem i większe autokary. Od Ciebie zależy, który sposób wybierzesz.