Wybierasz się na wakacje lub czeka cię podróż służbowa? Oto 5 wskazówek, dzięki którym Twoja podróż będzie tylko i wyłącznie przyjemnością, zamiast stresu! Oto 5 wskazówek, jak zaplanować podróż w Polsce i być z niej zadowolonym!

1.   Środek transportu.

Zaplanuj, jakim środkiem transportu chcesz się poruszać. W Polsce istnieją dwa najpopularniejsze środki transportu, dzięki którym dotrzesz w praktycznie każde miejsce. Są nimi pociągi oraz autobusy. Sprawdź swoją trasę na stronie internetowej PKP lub u swojego ulubionego operatora autobusów.

2.   Kup bilet wystarczająco wcześniej.

Kupując bilety na stronie internetowej PKP dzień wcześniej lub w dzień swojej podróży często może skończyć się brakiem miejsca siedzącego. W konsekwencji będziesz stać na korytarzu przez większość swojej podróży. Aby zapewnić sobie komfort, kup więc bilet z odpowiednim wyprzedzeniem.

3.   Weź ze sobą przekąski.

Koniecznie weź ze sobą przekąski! Jeżeli wybierzesz się w podróż FlixBusem, masz gwarancję, że autobus ten nie zatrzyma się przez całą trasę. Nie będziesz mieć okazji kupić sobie niczego do jedzenia. Lepiej być zatem przygotowanym, aniżeli głodnym! Jeżeli podróżujesz PKP, w wagonie obiadowym ceny przyprawiają o zawrót głowy. Lepiej mieć kanapkę ze sobą!

4.   Jesteś studentem? Zawsze miej przy sobie legitymację studencką!

W Polskich Kolejach Państwowych studentom przysługuje zniżka aż 51-procentowa! Jest to jeden z najważniejszych powodów, dla których zawsze warto mieć przy sobie legitymację studencką. Jeżeli nie będziesz jej posiadał przy sprawdzaniu biletów przez konduktora dostaniesz mandat lub będziesz musiał dopłacić brakujące 49 procent biletu. Jak to mówią – lepiej zapobiegać niż leczyć!

5.   Zawsze miej przy sobie gotówkę.

Nigdy nie wiesz, co stanie się na trasie. Dlatego też zawsze miej przy sobie gotówkę! Nigdy nie wiesz, kiedy Ci się przyda. Dla przykładu: w wagonie jadalnym w PKP terminal nie zawsze działa z tego prostego powodu, że nie w każdym miejscu jest zasięg. W takiej sytuacji, zamiast stresować się, że nie jesteś w stanie zapłacić za zamówione jedzenie – zapłać gotówką.